Старосне промене на кожи су непријатан процес, али су сасвим природни. Салонски третмани и редовна кућна нега помажу у борби против њих.
Свака жена жели да задржи своју кожу младошћу током наредних година. Али време чини своје и неизбежно оставља отисак на лицу - боре. Неки свој изглед схватају сасвим мирно, сматрајући га саставним делом живота, други не намеравају да се мире са неправдом природе и свим расположивим средствима боре против омраженог „непријатеља".
Морам рећи да чак и холивудске звезде, које су по природи посла обавезне да изгледају најбоље у било којој доби, не прибегавају увек услугама пластичних хирурга. Живописни примери за то су величанствениМерил Стрееп, звезда "Титаника"Кате Винслет, светски вољена лепотицаЈулиа Робертснеизмерно талентованаЈодие ФостериЈулианне Мооре. . . Све ове лепе жене изгледају прелепо и још увек остају саме. Свака њихова бора је друга, чак ни одиграна, већ проживета улога, на коју су с правом поносни.
Међутим, ово уопште није разлог за опуштање и одустајање од себе. „И тако ће бити" - ово није прича о женској лепоти. Сви који успеју, како кажу, лепо остарети, несумњиво много времена посвећују нези, редовно посећују козметологе и брину о кожи код куће.
Управо о кућној нези одлучили смо данас да разговарамо са стручњаком - козметологом у центрима естетске медицине и козметологије.
Одакле боре?
Постоје две главне врсте бора: мимичне (динамичке) и статичне. Први, као што и само име говори, настају услед чињенице да је наше лице у сталном покрету, чак и ако ми сами тога нисмо свесни. Сви се с времена на време намрштимо, смејемо се, смешимо се, боре нос, плачемо. У том процесу на одговарајућим деловима нашег лица природно се појављују бразде, узроковане контракцијом мишића, које нестају истовремено када одређена емоција „одлази".
Временом, услед неких фактора, као што су старост, сува кожа, губитак њене еластичности, долази до промене структуре, а тада морамо разговарати о појави статичних бора које нигде не нестају, а видљиве су и у мировању . С проблемом се суочавају не само старији, већ и прилично млади људи - после 35 година, па и раније.
Дубоке боре у пределу назолабијалног троугла, образа, браде могу бити резултат гравитационе птозе, односно опуштања овалног дела лица. На квалитет коже, а тиме и на тежину бора, могу утицати генетика, лоша екологија, лоше навике, стрес, недовољна нега, стално излагање сунчевој светлости и други неповољни спољни фактори.
Козметолог објашњава да ако је мимичка активност одређене жене врло висока, боље је одмах потражити савет козметолога и решити проблем уз помоћ ињекција ботулинум токсина. Истовремено, нема потребе да се плашите нежељених реакција - специјалиста ће провести темељни преглед и детаљно ће вам рећи о индикацијама и контраиндикацијама за поступак. Ова козметичка техника помаже опуштању мишића, а притом их не лишава активности. Дакле, лекар успева да се истовремено бори против изражених мимичних бора и избегне нежељени ефекат маске.
Ако говоримо о статичким борама, онда начини њиховог решавања такође захтевају обавезну расправу са специјалистом. Специјалиста објашњава да присуство грубих набора подразумева обавезан рад дерматокозметолога.
Борба против бора код куће
Салонски поступци су, наравно, врло ефикасни и важност професионалне неге тешко може бити прецењена, али не сви имају прилику и време да непрестано користе услуге козметичких клиника. У овом случају, производи за кућну негу долазе у помоћ.
„Који је најбољи савет за кућну негу? Фластери добро функционишу (козметички производ за кожу око очију у облику облога-фластера натопљених посебним једињењима, на пример, екстракт капице Баикал, антиедематозне компоненте): лепљени, вилификовани - постоји ефекат. Уклоњено - нема ефекта. Било која хидратантна маска је добра, али само око два сата пре спавања. Сада постоји много таквих као да су плетене маске, које дају добар, али привремени резултат. Реците да ће они решити проблем? Не, неће. Али свака кућна нега је сјајна ", уверавао је специјалиста.
Употреба маски против бора код куће може бити врло ефикасна. Корисници Интернета радо међусобно деле једноставне, али ефикасне рецепте. Прикупили смо најбоље и, судећи према одушевљеним критикама, најефикасније и питали стручњака за коментаре по овом питању.
Важно! Пре употребе било ког новог козметичког производа мора се обавити тест алергије! Доктор је рекао како то правилно учинити:
„Најосетљивије подручје је подручје иза уха. Али нећете видети шта се тамо догађа. Можда ћете осетити пецкање, пецкање или гребање, али нећете видети никакве реакције на кожи. Ова метода испитивања је погодна за козметичара, али није баш погодна за самотестирање. Због тога се унутрашња површина шаке користи за самоконтролу. Доња трећина подлактице, где носимо сат, најосетљивија је и најпогоднија зона за ову намену ".
Маска за лице од банане против бора
Наш стручњак поздравља употребу пулпе овог слатког воћа као производа за кућну негу:
„Банана је врло добра. Садржи аминокиселине и витамин К ".
Козметичар предлаже месење воћа до кашастог стања и додавање меда ако на њега нема алергије. Ако је ваша кожа врло сува, пире од банане можете мешати са павлаком. Сасвим је прихватљиво користити такав састав као домаћу маску за очи за боре.
„Можете га, као и раније, савити у газу и ставити га на очи око 20 минута", саветује стручњак. - Стварно функционише. Али не за дуго".
Овај производ савршено влажи кожу и даје лицу свеж, одморан изглед.
Скробна маска за лице против бора
Жене које су испробале ефекат ове наводно чудесне маске тврде да она код куће може да ублажи не само имитирајуће боре, већ чак и дубоке статичке боре, а њен ефекат упоређује са готово ботулин токсином. Скроб је заиста веома вредан производ који садржи витамине Б, Ц, као и калцијум, гвожђе, фосфор и калијум. Козметички производи на њеној основи дају краткотрајни, али брз и видљив ефекат подизања.
Дакле, за кување нам требају: кашика скроба, 150 мл воде, кашика масне павлаке и иста количина меда. Темељно помешајте скроб са 100 мл хладне воде, додајте 50 мл вреле воде и кувајте док се не згусне, не пуштајући да прокључа. Охладити и комбиновати са остатком састојака. Нанети на претходно очишћену кожу лица и врата. Исперите топлом водом након 20-30 минута и уживајте у одразу у огледалу.
Још бољи резултат ће дати скроб у комбинацији са беланчевином. Овај састав има својства чишћења и идеалан је за масну кожу. Мешајте кашику скроба са топлом водом док не постане глатка, а затим сипајте један протеин. Оставите да делује пола сата и исперите га.
Квасна маска за лице против бора
Испоставило се да квасац може да се користи не само у кувању, већ и као компонента маски против старења, јер се испоставило да квасац може да произведе колаген када уђе у поре.
Кашику квасца разблажимо топлим млеком у омјеру 1: 1, пустимо да се кува најмање сат времена. Затим у композицију додамо један протеин и кашику меда, мешамо и наносимо на лице. Држимо га 15 минута, а затим исперемо.
Важно! Пре употребе, обавезно извршите тест за алергију!
Желатинска маска против бора
Пре свега, припрема се база. За ово се кашика производа сипа са две кашике воде собне температуре. Смеша набрекне у року од неколико минута, након чега се ставља у водено купатило док се потпуно не раствори. Разни додатни састојци додају се у охлађену смешу у зависности од жељеног резултата.
„Желатин се више користи као компонента за пуњење. Постоје таква средства - коректори, - објаснила је козметичарка. - Садрже силиконе који испуњавају боре и стварају рефлектујући ефекат. Ефекат светла и сенке. Нема сенке, а чини се да је дубина бора све мања. Опрано - резултат је исти какав је и био. Исто је и са желатином. Нанели су је, попунила је боре, испрала је - то је то. Рецимо само: постиже се уметнички ефекат - не лековити. Ако говоримо о терапијској функцији, онда ће тачно та иста банана помоћи ".
Можете и требате да се бринете о себи. Производи за кућну негу садрже витамине и минерале и заиста могу имати привремени, али видљиви ефекат. Главна ствар је осигурати да нема алергијских реакција и правилно одредити тип коже, а за то је препоручљиво прво посјетити канцеларију козметичара.